Nowoczesne badanie USG 4D w czasie ciąży – Warszawa

Wiele kobiet w ciąży chce zobaczyć swoje dziecko jeszcze przed porodem. Standardowe USG pozwala zazwyczaj na zobaczenie obrazu w 2D, które zazwyczaj jest nie do odczytania przez osoby niewykształcone medycznie. Jeśli oczekuje się czegoś więcej, warto jest zdecydować się na bardziej zaawansowane USG, które pozwala na zobaczenie szczegółów nawet przez osoby, które nie odczytywały zapisu nigdy wcześniej.

 

Czym jest USG ciąży 4D? To zaawansowane USG, które pozwala nie tylko na zobaczenie dziecka w 3D, ale również zapisanie jego ruchów. Dane zostają zapisane na nośniku i można zachować je jako pamiątkę. Należy jednak pamiętać, że nadal badanie USG nie daje doskonałego obrazu, ponieważ jest to nadal nieinwazyjny sposób na zobaczenie wnętrza ciała poprzez skórę. Obraz może być więc nieco zniekształcony.

 

Badanie USG 4D Warszawa jest traktowane jako dodatkowe i zazwyczaj nie jest ono refundowane. Mimo to warto jest się na nie zdecydować, ponieważ daje szansę zobaczenia niepowtarzalnego obrazu. Wbrew pozorom możliwość zobaczenia większej ilości szczegółów może być przydatna nie tylko dla przyszłych rodziców, ale także dla lekarzy.

Możesz również polubić…