Leczenie hemoroidów. Problemy z hemoroidami – skuteczne sposoby. Laserowe usuwanie hemoroidów Warszawa

Hemoroidy, które są żylakami odbytu, to coraz poważniejszy problem, który dotyka nie tylko osób starszych. Powodem występowania hemoroidów może być zarówno zła dieta, jak i przyjmowanie niewłaściwej pozycji na klozecie. Hemoroidy często również pojawiają się w czasie ciąży lub po porodzie. W jaki sposób można rozpocząć leczenie tej przypadłości i które metody są naprawdę skuteczne?
Leczenie hemoroidów Warszawa zależy od stopnia zaawansowania tej choroby. Początkowo wystarczy zwykle zmiana diety oraz stosowanie specjalnych preparatów.

 

Jeśli jednak hemoroidy są duże i doszło do dalszych powikłań, niezbędny może okazać się zabieg, który wspomoże ich usunięcie. O tym, jakiego typu zabieg może być wykonany w danym przypadku decyduje specjalista.
Za jedną ze skuteczniejszych metod leczenia uznaje się laserowe usuwanie hemoroidów. Ten zabieg zasadniczo nie różni się od standardowego usuwania żylaków tą właśnie metodą. Dzięki podgrzaniu zalegającej w hemoroidach krwi możliwe jest jej odparowanie. Wyschnięte naczynie krwionośne zostanie wchłonięte samoistnie po pewnym czasie. Należy jednak pamiętać, że, dokładnie tak samo jak w przypadku standardowych żylaków, zabieg ten nie zapobiegnie powstawaniu nowych hemoroidów. Konieczna jest w tym celu między innymi zmiana leków, a czasami również stosowanie innych zaleconych przez lekarza środków.

Możesz również polubić…