Terapia Nałęczów – opinie

Uzależnienia stały się plagą współczesnego świata. Żyjemy coraz szybciej i coraz intensywniej. W poszukiwaniu bodźców przekraczamy kolejne granice. Często z narażeniem życia i zdrowia. Sami się nie orientujemy, kiedy nałóg zaczyna rządzić naszym życiem i podejmowanymi przez nas decyzjami. W poszukiwaniu pomocy chorzy zaczynają szukać profesjonalnych ośrodków. Takim miejscem jest z pewnością ośrodek leczenia uzależnień w Nałęczowie. Można tu uzyskać pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Osoba decydująca się na leczenie powinna mieć bardzo silną wewnętrzną motywację do zerwania z nałogiem, wówczas szanse powodzenia terapii znacznie wzrastają.

Dlaczego w Nałęczowie?

W sieci coraz częściej można znaleźć frazy Terapia Nałęczów opinie. Są przychylne, co sprawia, że placówka ta jest coraz chętniej wybierana przez chorych. Jest równie entuzjastycznie polecana. Wśród opinii byłych pacjentów nie brak takich, wśród których pobrzmiewa głęboka wdzięczność za pomoc. Chorzy mówią, że znaleźli w Nałęczowie swoje miejsce na ziemi. Mogli liczyć na pomoc terapeutów, którzy byli oddani swojej pracy i pacjentom. Dla chorych liczyło się to, że lekarze skupiali się na każdym indywidualnie i mogli poczuć się „zaopiekowani”. Profesjonalizm kadry jest podkreślany praktycznie na każdym kroku. Równie ważne było poczucie komfortu i bezpieczeństwa oraz zrozumienie, co się dzieje z chorym i wskazówki, jak pracować nad sobą.

I przyszła pomoc

Byli pacjenci podkreślają, że dzięki terapii zaczęli odzyskiwać wiarę w siebie i w to, że mogą walczyć ze swoimi uzależnieniami. Uświadomiono im, czym są ich nałogi, jak mogą z nimi walczyć i że warto nadal żyć. I że mają dla kogo żyć. Zajęcia prowadzone były w sposób, który pozwalał zrozumieć, z czym trzeba się zmierzyć i jakie narzędzie będzie się miało do dyspozycji, żeby walczyć z uzależnianiami. Wiedza, jak walczyć dalej o siebie jest nie do przecenienia. Chorzy podnoszą również, że świadomość, czym jest uzależnienie i jakimi procesami się rządzi, sprawiła, że w chwilach kryzysu pacjent wiedział, co ma zrobić, żeby nie wpaść ponownie w nałóg. Wszyscy powtarzają, że nie ma magicznej tabletki na problemy i że terapia to długi i żmudny proces i że to tylko początek drogi. Ośrodek daje przede wszystkim narzędzia i wiedzę na walkę z chorobą i długie miesiące czy lata w trzeźwości są żywym dowodem na jego skuteczność.

 

Możesz również polubić…