Sport – naturalny sprzymierzeniec w walce z nadciśnieniem

Wielu z nas w dobie internetu szuka magicznego lekarstwa, które ma sprawić, że nasza dolegliwość minie – najlepiej nawet, żeby wszystkie dolegliwości ustały, jednak życie jest takie, że z wiekiem jesteśmy coraz słabsi i szansa na zachorowanie rośnie. Czasem nawet jesteśmy zafiksowani na punkcie internetu i wpisujemy takie zagadnienia w wyszukiwarkę jak “co obniża ciśnienie krwi domowe sposoby“. Jasne, dostaniemy wiele odpowiedzi, pewnie wiele z nich będzie skutecznych, jednak nie zastąpi to NIGDY porady lekarskiej. Dziś jednak przedstawimy sposób na nadciśnienie, który nic nie kosztuje, jest bardzo łatwo dostępny i jego efekty są skuteczne.

Masz nadciśnienie? Rusz się z domu!

Aktywność fizyczna to z pewnością nasz sprzymierzeniec w walce z paskudztwem jak nadciśnienie. Co ważne, nie trzeba się katować by zobaczyć pierwsze efekty, jednak trzeba być w niej systematycznym oraz zapartym, by nie poddać się innym przyjemnościom, czy po prostu lenistwu.

Ruch w formie spaceru to jedna z form aktywności, która wpływa na obniżanie ciśnienia. 30 minutowy poranny spacer, to bardzo dobra forma aktywności, która zarówno spowoduje, że spalimy trochę kalorii, a zarazem będzie oddziaływać pozytywnie na nadciśnienie. Dotlenienie organizmu wpływa na spadek ciśnienia; nadmierne siedzenie w domu zwiększa szansę na cukrzycę oraz podnosi nam poziom złego cholesterolu (LDL).

Bieganie co prawda nie jest dla każdego, jednak nie chodzi o to, by stać się długodystansowcem, tylko biec swoim tempem, zgodnie z wiekiem, wagą, jak i innymi ograniczeniami. Zanim zaczniemy biegać, zakupmy buty, których podeszwy będą dostosowane do takiej aktywności. Złe obuwie wpłynie na nasze problemy z nogami co może powodować kolejne jak wzrost wagi, bo przecież nie będzie już sił na ruszanie się i kolana będą słabsze.

Jak widzimy, nie tylko lekarstwa, czy uzupełnienia lekarstw w formie ziół jest najważniejsze. Trzeba do tego dorzucić aktywność fizyczną. Zadbajmy o to, by nasze dzieci i wnuki cieszyły się naszą obecnością wśród nich i troszczmy się o swoje zdrowie, bo mamy je tylko jedno.

Możesz również polubić…