Hazard – jak się leczyć?

Rozpoznanie nałogu to dopiero początek, a o skutecznym wyjściu z problemu w dużej mierze świadczy zastosowanie odpowiedniej strategii leczenia. Rozpoznanie nałogu od hazardu jest bardzo trudne, a gdy już do niego dojdzie to jest to bardzo bolesne zarówno dla uzależnionego oraz jego bliskich. Na jaw wówczas bardzo często wychodzą kwestie takie jak rosnące długi, problemy osobiste lub inne towarzyszące nałogi związane z używkami. Po rozpoznaniu i uświadomieniu sobie skali problemu warto niezwłocznie skontaktować się ze specjalistami, którzy na co dzień pomagają właśnie takim ludziom.

O tym jak leczyć uzależnienie od hazardu możemy przeczytać na stronie https://oaza.sos.pl/leczenie-uzaleznien/leczenia-uzaleznienie-hazardu/. Uzależnienie od hazardu nie jest dynamiczne, a problem może narastać przez dłuższy czas. Im szybciej zostanie ono rozpoznane, tym większe szanse mamy na szybkie i skuteczne leczenie oraz minimalizujemy niepożądane efekty uzależnienia. Gdy tylko zauważymy pierwsze objawy u siebie lub swoich bliskich to niezwłocznie powinniśmy skontaktować się z osobami, które pomogą nam ustalić, czy uzależnienie rzeczywiście jest lub jest podłoże do tego, by się rozwinęło.

Jak się leczyć?

Po konsultacji ze specjalistami zostaniemy przekierowani na odpowiednią ścieżkę leczenia, która pozwoli nam uwolnić się od nałogu. W terapii uwzględnia się miks takich rozwiązań jak spotkania i sesje indywidualne, sesje grupowe oraz odpowiednie techniki, które pomagają się zrelaksować i odprężyć. Ponadto osobom, które popadły w długi, pomaga się zorganizować harmonogram spłat wierzytelności oraz ugody z wierzycielami, aby opcja spłat była dostosowana do realnych możliwości finansowych dłużnika. Osoby, które w tym pomagają, cieszą się wieloletnim doświadczeniem i na swoim koncie mają już dziesiątki osób, którym pomogły.

Leczenie każdego nałogu jest procesem długotrwałym. Nie ma na to magicznej tabletki, a czas trwania psychoterapii w dużej mierze zależy od skali problemu i indywidualnych uwarunkowań uzależnionego. Warto wziąć to pod uwagę. Oczywiście pierwszych rezultatów powinniśmy spodziewać się od razu, ale nie warto zbyt szybko rezygnować z leczenia, ponieważ niezakończona terapia może spowodować szybki powrót do nałogu, czego oczywiście nie chcemy.

Możesz również polubić…