Kolonoskopia przewodu pokarmowego Kraków. Schorzenia jelita grubego – badania profilaktyczne. Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym

Istnieje co najmniej kilka schorzeń jelita grubego, które trudno jest wcześnie wykryć. Chorzy zazwyczaj udają się do lekarza dopiero po wystąpieniu wyraźnych objawów. Tymczasem osoby, które miały w rodzinie chorego na raka jelita grubego powinny badać się regularnie, ponieważ u nich ryzyko wystąpienia takiego schorzenia jest większe. Także te osoby, które boją się tego typu schorzeń powinny zdecydować się na wykonanie kolonoskopii. Jak wygląda badanie tego typu?

 

Badanie kolonoskopem polega na wprowadzeniu przez odbyt światłowodu z kamerą. Pozwala to na dokładne obejrzenie dolnego odcinka przewodu pokarmowego i wykrycie niepokojących zmian. Częstym powodem dla którego wiele osób nie decyduje się na to badanie jest strach przed bólem. Na szczęście kolonoskopia przewodu pokarmowego nie jest bolesna. Aby zminimalizować dyskomfort pacjenta stosuje się zwykle znieczulenie miejscowe. Możliwe jest również wykonanie badania pod narkozą.
Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym Kraków to dobre rozwiązanie dla osób, które obawiają się badania, jednak są na tyle rozsądne, by się mu poddać. Bez względu na to, jakie znieczulenie zostanie zastosowane, należy stosować się do wskazań lekarza odnośnie przygotowań do kolonoskopii.

Możesz również polubić…