Perfumy z Wysp Brytyjskich

Wielka Brytania raczej nie wyróżnia się jako producent perfum, które zapadałyby głęboko w pamięć. Kraj ten raczej nie może poszczycić się również markami, które byłyby powszechnie rozpoznawalne na całym świecie. Mimo to również w Anglii a szczególnie w Londynie znajdziemy kilka marek, które są dosyć popularne i chętnie używane przez Brytyjki. Które angielskie marki perfum warto znać?
Z pewnością warto poświęcić im chwilę uwagi. Również w Anglii produkuje się bowiem dobre jakościowo perfumy. Do ich produkcji używa się wysokiej jakości olejków zapachowych dzięki czemu zapach utrzymuje się na skórze przez długi czas. Angielskie perfumy mogą być znakomitym prezentem-pamiątką.

Cechy szczególne

Perfumy produkowane w Anglii to najczęściej jednolite kompozycje złożone z jednej lub dwóch nut zapachowych. Nie wyróżniają się one również szatą graficzną, raczej są skromne.
Początki brytyjskiej branży perfumeryjnej sięgają XVIII wieku.
Marka Floris London uznawana jest powszechnie za najstarszą angielską markę perfum będącą w sprzedaży. Jej początki sięgają okolic 1730 roku w Londynie zaś znajduje się butik tej marki założony w tamtym czasie. Floris chętnie podkreśla swój rodowód i przywiązanie do narodowej historii oraz tradycji.
Kolejna marka to Atkinsons of London, również powstała w zamierzchłych czasach. Zapachy sygnowane tą marką to najczęściej połączenie typowo angielskich elementów z bardziej egzotycznymi nutami zapachowymi. Marka ta również podkreśla połączenie tradycji, prawdziwie angielskiego stylu i ekstrawagancji z nowoczesnością.
Marka Jo Malone, założona w 1983 r., oferuje swym klientom zapachy nowoczesne i odświeżające. Jej propozycje zapachowe zawsze były atrakcyjne i odważne.

Nowoczesne marki

Obecnie na Wyspach Brytyjskich znajdziemy również wiele niezależnych i niszowych marek perfum, które poszukują zupełnie nowych nut i połączeń zapachowych. Eksperymenty te często okazują się być udane i cieszą się uznaniem klientek, szczególnie młodszego pokolenia. Taką marką jest na przykład 4160 Tuesdays prowadzona przez Sarah McCartney. To marka, która stara się odtwarzać dawne linie zapachowe a jednocześnie odświeżać je, unowocześniać i dawać klientom nowe, unikalne zapachy.
Kolejna marka to rzemieślnicze perfumy Bedeaux założone przez Amandę Beadle.
Inny przykład mogą stanowić perfumy domu Kingdom Scotland. Producent często podkreśla przywiązanie do lokalnej tradycji i tożsamości narodowej, same zaś zapachy mają przywoływać klimat Szkocji.

Możesz również polubić…