Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne. Leczenie z ubezpieczeniem indywidualnym – rynek ubezpieczeń zdrowotnych

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z ubezpieczenia indywidualnego. Dlaczego staje się to coraz bardziej popularne?
Nawet osoby, które posiadają ubezpieczenie NFZ w ramach zatrudnienia coraz częściej decydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Pozwala to bowiem często na uniknięcie kolejek i uzyskanie niezbędnych badań w krótszym czasie. Niekiedy dodatkowe ubezpieczenie pozwala także na wykonanie badań, które nie mieszczą się w standardzie. Zainteresowane takimi ubezpieczeniami są zwykle osoby, które dość często cierpią na standardowe schorzenia i nie chcą czekać na wizytę u lekarza. Także kobiety w ciąży zazwyczaj są zainteresowane pakietami, w ramach których przysługuje im więcej badań USG niż w standardzie NFZ.

 

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne prywatne wymaga zapłacenia składki, podobnie jak standardowe ubezpieczenie zdrowotne. Jednak cena takiego ubezpieczenia jest zazwyczaj niższa niż indywidualnego ubezpieczenia w NFZ. Obecnie jednak nie można zdecydować się na ubezpieczenie prywatne bez pakietu NFZ. Prywatne pakiety ubezpieczeń zdrowotnych stają się coraz bardziej atrakcyjne. Rynek ubezpieczeń zdrowotnych to obecnie co najmniej kilka dużych firm, które oferują swoje usługi w większości miejsc w Polsce.

Możesz również polubić…