Domowe maseczki oraz ich przygotowanie.

Ładna i zadbana cera to wizytówka każdej kobiety. Można o nią zadbać domowymi sposobami, wykonując i stosując domowe maseczki.

Domowe maseczki rozwiązaniem problemów z cerą?

Każda z kobiet ma inny typ cery, a na dodatek jej specyfika i potrzeby mogą zmienić się z tygodnia na tydzień. Kobiety, które mogą pochwalić się doskonałą skórą twarzy stanowią ich znaczną mniejszość, przeważnie każda ma z czymś problem. Większość boryka się z niedoskonałościami, przebarwieniami, przesuszeniem lub zaczerwienieniem skóry. Problemy te mogą narastać lub zmniejszać się okresowo i być zależne od wielu czynników zewnętrznych, np. pory roku.

Na wszystkie te problemy skutecznym ratunkiem mogą być domowe maseczki. Są znacznie tańsze od tych z drogerii, a składniki na ich wykonanie znaleźć można praktycznie w każdej kuchni.

Domowe maseczki – jak przygotować?

Takie maseczki są łatwe w przygotowaniu, jednak podczas ich robienia należy przestrzegać kilku wytycznych:

  • należy zawsze używać świeżych składników
  • maseczka powinna być zawsze odpowiednio dobrana do rodzaju cery
  • składniki powinny być zawsze dokładnie ze sobą mieszane, aż do ich dokładnego połączenia
  • proporcje podane do przygotowania maseczki powinny być zawsze przestrzegane, nadmiar niektórych składników zamiast pomóc może zaszkodzić.

Przepisy na domowe maseczki.

 

  1. MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA.Dzięki domowej maseczce oczyszczającej można skutecznie usunąć ze skóry twarzy wszystkie zanieczyszczenia, nawilżyć ją i dodatkowo zregenerować. Najprostsza maseczka oczyszczająca pory, którą zrobić można w domu składa się z sody oraz soku z cytryny. Należy zmieszać ze sobą te dwa składniki. Powinna powstać z nich jednolita masa nie zawierająca pęcherzyków powietrza. Należy nałożyć ją na twarz i poczekać 20 minut. Następnie trzeba dokładnie zmyć ją chłodną wodą. Ostatni etap to nałożenie kremu nawilżającego.
  2. MASECZKA UJĘDRNIAJĄCA.Najlepszy domowy sposób na ujędrnienie skóry to maseczka z marchewki i pomarańczy. Marchewkę należy obrać, umyć, pokroić na kawałki i wrzucić do blendera wraz z sokiem z pomarańczy i łyżeczką miodu. Tak powstałą papkę nałożyć na twarz i zostawić na 20 minut, po czym zmyć ciepłą wodą.

 

Możesz również polubić…