Maseczka z siemienia lnianego – cudowny kosmetyk z domowej spiżarni

Nasiona lnu są bardzo ciekawe z wielu punktów widzenia. Po pierwsze, dzięki nim możemy cieszyć się lnianymi ubraniami, niezwykle przewiewnymi i dobrymi na lato. Po drugie, jest to prawdziwe super food. Śluz powstały z zaparzenia nasion lnu zawiera mnóstwo dobroczynnych składników odżywczych, wpływających na działanie serca, mózgu i układu krwionośnego. Po trzecie jest to świetny materiał na maseczkę o szerokim działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym i odmładzającym.

Siemię lniane – bomba witaminowa

Siemię lniane zawiera bardzo dużo dobroczynnych substancji. Składają się na to między innymi :

  • lignany, które mają silne działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe, a jako że należą do grupy fitoestrogenów mogą regulować kobiecą gospodarkę hormonalną,
  • witamina E, zwana witaminą młodości, wpływająca korzystnie na wygląd naszej skóry,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe – omega-3, omega-6 i omega-9, które wyciszają stany zapalne – trądzik, wypryski – a także regulują gospodarkę wodną skóry.

Dzięki temu siemię lniane sprawdza się jako super food, ale również może być wyśmienitą maseczką na twarz, która odmłodzi, wygładzi i zregeneruje skórę, pozostawiając ją niezwykle nawilżoną.

Maseczka siemie lniane

Aby przygotować taką maseczkę potrzebujemy łyżeczkę siemienia i 1/4 szklanki wody. Ziarna zalewamy gorącą wodą, mieszamy i przykrywamy ręcznikiem papierowym na jakieś 3 godziny. Po tym czasie powinien powstać żel, który oddzielamy od nasion przez sitko.
Następnie moczymy płatek kosmetyczny w żelu i za jego pomocą nanosimy maskę na oczyszczoną i suchą skórę twarzy. Kładziemy w taki sposób 5 warstw maseczki – gdy jedna zaschnie, kładziemy następną.
Trzymamy około 20 minut i zmywamy letnią wodą.

Taka maseczka jest odpowiednia dla wszystkich typów cery. Nawet wrażliwe, naczynkowe mogą spokojnie codziennie nakładać sobie taką maseczkę.
Ma ona działanie nawilżające i zawiera dużo witaminy E, która działa korzystnie dla takich typów cery. Licząc na najlepsze efekty powinniśmy stosować ją codziennie przez miesiąc. Minimum zaś 6 razy, aby zobaczyć efekt.

Możesz również polubić…