Kolczyki do przekłuwania uszu gdzie kupić? Przekłuwamy uszy, czyli gdzie i za ile?

Nie jest niczym zaskakującym, że kolczyki to jeden z podstawowych elementów ozdobnych. Już małe dziewczynki o nich marzą. Za sprawą tych bleskotek chcą naśladować mam lub poczuć się niczym księżniczka. Taki zabieg to w zasadzie decyzja na całe życie i tym samym powinno to być przemyślane. Rozsądnie będzie więc już na wstępie wytłumaczyć dziecku zasady tego zabiegu. Jest to rozsądne posunięcie, bo pozwala zaoszczędzić wielu stresów i niepotrzebnego strachu.

W jakim wieku najlepiej dokonać przekłucia uszu? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno przy niepełnoletnim dziecku konieczna jest zgoda rodzica. Wielu specjalistów odradza przebijanie uszu niemowlętom i zupełnie małym dzieciom. Najlepiej będzie zatem poczekać aż dziecko, samo zechce mieć kolczyki.

Gdzie można przekłuć – koszt przekłucia uszu

Miejsce, w którym wykonamy ten zabieg, ma spore znaczenie. Nie można u pozwolić sobie na amatorszczyznę, ponieważ ryzykujemy brakiem poszanowania zasad higieny. Do tego nieprofesjonalnie wykonana usługa, może doprowadzić to, chociażby zakażenia rany. Zatem odwiedzajmy punkty mogące pochwalić się stosownym certyfikatem. Do tego ma w zakładzie fotografie wcześniejszych efektów swojej pracy. Warto dodać, że może to być nie tylko kosmetyczka, bo usługi tego typu są też realizowane przez studia tatuażu. Sam koszt przekłucia uszu jest zależny od sposobu przekłucia. Do wyboru mamy możliwość przekłucia pistoletem bądź igłą. Koszt takiej usługi zaczyna się od 30 do 100 zł. Tańsze jest przekłucie pistoletem. W obu przypadkach kolczyk jest wliczony w cenę.

Jakie kolczyki po przekłuciu uszu?

Warto nieco pochylić się nad kolczykami, ponieważ przy zabiegu nie są stosowane zwykłe kolczyki. Różnią się one od tych standardowych grubością sztyftu, a także samym materiałem. Nie może to być w żadnym wypadku stal, aby nie uczulać. Dzięki wyborowi takiego kolczyka rana będzie się szybciej goić. Do tego do minimum ograniczamy ryzyko infekcji. Najlepsze tego typu kolczyki są z niklu, PTFE bądź bioplastu.

Możesz również polubić…