Obuwie medyczne dla stomatologów i chirurgów

Praca chirurga lub stomatologa jest niezwykle wymagająca, nie tylko z uwagi na ogrom wiedzy, którą przedstawiciele tych zawodów muszą posiadać. Również charakter ich pracy jest bardzo wyczerpujący fizycznie. To ciągłe stanie na nogach, częste przemierzanie na nich niewielkich odległości i konieczność przebywania w niewygodnej pozycji pochylonej. Obuwie medyka powinno być więc specjalnie zaprojektowane, by sprostać tak wysokim wymaganiom!

Jakie powinno być obuwie stomatologiczne lub chirurgiczne?

To specjalny rodzaj obuwia, które musi spełniać rolę amortyzującą oraz być łatwe do utrzymania w czystości. Wiele modeli obuwia dla medyków wykonanych jest wyłącznie z tworzywa sztucznego, co ułatwia ich częste mycie i dezynfekowanie. Buty medyczne mają zwykle zabudowane palce i odsłonięte pięty, co ułatwia ich wkładanie i utrzymywanie odpowiedniego przewiewu stopy. Podwyższona, specjalnie uformowana wkładka daje stabilizację stopie i pozwala nie odczuwać tak mocno bólu związanego z przebywaniem w pozycji stojącej. Antypoślizgowa podeszwa umożliwia sprawne poruszanie się nawet po wilgotnej podłodze gabinetu lub sali chirurgicznej.

Gdzie kupować obuwie stomatologiczne?

Najlepszym miejscem do zaopatrywania się w obuwie o charakterze medycznym będzie profesjonalna hurtownia stomatologiczna. Na stronie https://www.terradent.pl/ można znaleźć wiele propozycji artykułów wyposażenia gabinetu stomatologicznego, z obuwiem włącznie. Są to produkty atestowane, posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, przeznaczone stricte do użytku medycznego. Zaopatrując się w obuwie do pracy w gabinecie stomatologicznym, należy używać dedykowanych tym zawodom produktów, w przypadku których ma się pewność, że zostały należycie wyprodukowane i spełniają właściwe normy higieniczne. Materiały, z których wykonane jest takie obuwie, nie mogą podlegać rozwojowi drobnoustrojów – muszą być jak najbardziej higieniczne, nie tylko z uwagi na komfort ich użytkowania, ale przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów.

Możesz również polubić…