Leczenie ortodontyczne. Proste zęby – w jaki sposób je uzyskać? Aparat ortodontyczny Wrocław

Proste zęby to obecnie wręcz konieczność. Nie chodzi tu tylko o względy estetyczne. Często skrzywienie zębów powoduje ich osłabienie, a także utrudnia uzupełnianie ubytków. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o leczenie ortodontyczne?
Proste zęby wymagają wyrzeczeń i to nie tylko finansowych. Choć przy łatwiejszych wadach często możliwe jest leczenie za pomocą ruchomego aparatu, to jednak zazwyczaj niezbędne jest stosowanie aparatu stałego. Taka kuracja wymaga między innymi comiesięcznych wizyt u ortodonty. Obecnie aparat ortodontyczny może być wykonany z różnych materiałów, jednak w przypadku niestandardowych rozwiązań ich cena jest wyższa.

 

Ortodoncja Wrocław pozwala na skorygowanie ustawienia nawet w radykalnych przypadkach. Warto jednak pamiętać, że leczenie za pomocą aparatu może trwać nawet kilka lat. Przed założeniem aparatu konieczne jest drobiazgowe przebadanie zębów oraz wykonanie odlewu. W przypadku trudniejszych wad możliwe jest zastosowanie kolejno kilku aparatów, co zwiększa cenę całego procesu. Efekt leczenia ortodontycznego trudniejszych wad zgryzu jest jednak zazwyczaj na tyle spektakularny, że warto się na nie zdecydować.

Możesz również polubić…