Jak często kąpać psa?

Jednym z problemów właścicieli naszych czworonożnych przyjaciół jest kąpiel psa. Nie zawsze wiemy jak dokładnie to zrobić i jak często powtarzać taki zabieg pielęgnacyjny. Istotne jednak jest żeby już od szczeniaczka przyzwyczajać psa do tego typu czynności. Dzięki czemu z czasem nie będzie to stanowiło dla niego większego dyskomfortu i nie będzie się wyrywać.
Psa można wykąpać za każdym razem kiedy wytarza się w czymś o nieprzyjemnym zapachu, jednak bez takich sytuacji psa wystarczy wykąpać od 2 do 4 razy w roku.
Jednym z dużych błędów jakie popełniamy to niewyczesywanie psa przed kąpielą. Łatwiej rozczesać wszelkiego rodzaju kołtuny na włosach suchych niż mokrych. A kiedy sprawimy psu ból, może on już na zawsze skojarzyć kąpiel z czymś niemiłym. Warto zajrzeć na petportal.pl

Jednym z kluczowych czynności jakie powinniśmy wykonać aby przyzwyczaić psa do kąpieli to zapoznanie psa z wanną czy też innym miejscem gdzie będziemy myć naszego pupila oraz pokazać mu, że strumień wody to nic złego i nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia.
Zawsze należy pamiętać aby stosować preparaty, które są przeznaczone dla wrażliwej skóry naszych czworonogów.

Możesz również polubić…