Kursy językowe za granicą – czy warto?

Dużo mówi się o tym, że języka najłatwiej jest się nauczyć, kiedy faktycznie się go używa. Dlatego wiele osób twierdzi, że jeśli chcemy płynnie mówić po angielsku, powinniśmy rzucić się na głęboką wodę i wyjechać na trochę do kraju anglojęzycznego. Z tego powodu organizuje się kurs angielskiego za granicą. Czy warto pojechać na taki wyjazd?

Poznaj żywy język

Nie da się ukryć, że język, jakiego używa się na lekcjach angielskiego w szkole czy w podręcznikach różni się od tego, którego używa się na co dzień. W szkole nie nauczymy się potocznych zwrotów czy najnowszego slangu. Za to umożliwi nam to kurs angielskiego za granicą. Będziemy mieli okazję mieszkać u ludzi, którzy posługują się językiem angielskim na co dzień i rozmawiać z osobami, które nauczą nas ciekawych zwrotów. Będzie to nauka żywego języka, a nie tego, co napisane jest w podręcznikach.

Zmuś się do mówienia

Wiele osób twierdzi, że zna język angielski, ale nie jest w stanie przekonać się do mówienia. Boimy się, że popełnimy jakiś błąd i, że nasz rozmówca nas nie zrozumie. Jednak jeśli zdecydujemy się na wyjazd na kurs językowy za granicą, będziemy musieli mówić po angielsku. Będziemy mieli tam do czynienia z ludźmi, którzy nie mówią po polsku, więc będziemy musieli pozbyć się wszelkich zahamowań i mówić w obcym języku. Kiedy uczymy się języka w szkole, często okazuje się, że przez cały rok nie powiemy ani słowa. Na takim wyjeździe nie będziemy mieli takiej możliwości.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Taki wyjazd możemy potraktować jak wakacje. Przecież jesteśmy w innym kraju, nie musimy chodzić do pracy czy szkoły, a za to mamy możliwość zwiedzania nowych miejsc. Będzie to dobra okazja do tego, żeby poznać nową kulturę, spróbować lokalnego jedzenia i poznać ciekawych ludzi. A w dodatku będziemy mogli szlifować swój angielski! Taki wyjazd jest definicją połączenia przyjemnego z pożytecznym. Będziemy mogli jednocześnie trochę odpocząć, ale też nie przestawać się uczyć.

 

Możesz również polubić…