Wypoczynek do poczekalni lekarskiej – jaki sprawdzi się w Twoim przypadku?

Zestawy wypoczynkowe to jedne z najbardziej praktycznych i uniwersalnych mebli. Swoje zastosowanie znajdują w salonach, pokojach dziennych oraz w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, gdzie oddzielają zwykle część jadalną od wypoczynkowej lub kuchenną od dziennej. Jednak odpowiedni wypoczynek sprawdzi się także w recepcjach, poczekalniach lekarskich, w kancelariach prawnych oraz innych przedsiębiorstwach i w instytucjach.

Zestaw wypoczynkowy do poczekalni – jaki powinien być?

Poczekalnie stanowią miejsce, w którym często przebywa określona liczba osób w oczekiwaniu na uzyskanie pewnych świadczeń, realizację usług lub spotkanie ze specjalistą. Wypoczynki sprawdzają się w poczekalniach, w których przebywa na raz zwykle maksymalnie kilka osób. Znajdą więc zastosowanie w salonach kosmetycznych czy prywatnych gabinetach lekarskich i kosmetycznych. Największe wypoczynki mogą pomieścić od 6 do 8 osób (włącznie z fotelami i pufami), jednak niektóre zestawy można łączyć w celu powiększenia przestrzeni wypoczynkowej.

Idealny wypoczynek do poczekalni lekarskiej powinien być przede wszystkim odporny na zabrudzenia oraz łatwy w czyszczeniu. To pomieszczenie, w którym dochodzi do największego rozprzestrzeniania się zarazków – z tego powodu materiał obicia powinien być odporny na działanie środków antybakteryjnych i dezynfekujących.

Warto również zwrócić uwagę na wygodę samego użytkowania. Miękka tapicerka z pewnością zapewnia przyjemny odpoczynek, jednak może być uciążliwa dla osób niepełnosprawnych. Ważna jest także wysokość sofy i foteli – niskie meble mogą sprawiać wiele problemów osobom starszym, niepełnosprawnym lub chorym.

Jeśli chodzi o stylistykę, w poczekalniach lekarskich używa się zwykle prostych, eleganckich zestawów wypoczynkowych w stonowanych kolorach (białym, czarnym, szarym lub beżowym). Najczęściej wybiera się także materiały wodoodporne, takie jak skóra naturalna lub skóra ekologiczna. Dzięki nieprzepuszczaniu wody są one odporne na wszelkie zalania, jak i również działanie deszczu i śniegu, które mogą niespodziewanie dostać się do recepcji.

 

Możesz również polubić…