Trening w domu czy na siłowni?

Miejsce treningu – odwieczny problem

Problemem dla wielu osób jest wybór miejsca, w którym przeprowadzą one swój trening. Na naszej drodze możemy bowiem spotkać zarówno fanów domowych treningów, jak i tych z profesjonalnym sprzętem na siłowni. Tak naprawdę nasz wybór zależny jest od naszych preferencji oraz możliwości czasowych. Dziś powiemy wam więcej na temat plusów i minusów treningów wykonywanych w domu i na siłowni.

Trening domowy

Dzięki rozwojowi stron internetowych mamy możliwość wykonywania profesjonalnych treningów przed naszym telewizorem lub komputerem. Tak naprawdę potrzebujemy tylko kilka elementów takich jak wygodny strój, woda oraz miejsca na podłodze, a także najważniejsze motywacja do wykonania treningu – bez tego niezależnie od miejsca nie będziemy mogli cieszyć się z późniejszych efektów końcowych. Ogromną zaletą treningów wykonywanych w domu jest fakt, iż nie musimy wychodzić z mieszkania, dzięki temu możemy trenować w każdej wolnej chwili, gdy pozwala nam na to nasz codzienny grafik. Niestety minusem może być fakt, iż nie posiadamy specjalistycznego sprzętu, który może okazać się przydatny osobom, które planują wykonywać treningi siłowe.

Siłownia

Treningi Pati fitness Poznań oraz typowe treningi siłowe wykonywane na siłowni posiadają wielu zwolenników. Główną przyczyną zainteresowania tymi miejscami jest możliwość korzystania ze specjalistycznego sprzętu oraz opieki trenerów personalnych, którzy w każdej chwili służą nam ciekawymi radami. Niestety minusem, który może wpływać na decyzje wielu osób walczących z nadmiernymi kilogramami są godziny otwarcia siłowni, a także często ich lokalizacja. Nie zawsze mamy możliwość wyjścia na siłownie ze względu na naszą pracę oraz styl życia. Dla osób z nadwagą lub otyłością wykonywanie treningu na siłowni może wiązać się również z problemami natury psychologicznej wynikającej ze wstydu przed osobami obcymi. Treningi w domu dla osób takich mogą okazać się dużo bardziej komfortowe.

 

Możesz również polubić…