Efekt prostych włosów

Układanie fryzur, tworzenie skomplikowanych konstrukcji z włosów – wszystko jest modelowaniem, ale dla osób posiadających włosy kręcone, lub z tendencją do falowania w niekontrolowane strony, modelowaniem będzie również prostowanie.
Jest to proces, który oczywiście niszczy strukturę włosa, jednak używając kosmetyków ochronnych jesteśmy w stanie zapobiec wielu negatywnym skutkom.

Na czym polega prostowanie – modelowanie włosów?

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Stworzone w tym celu prostownice pozwalają osiągnąć efekt pięknych, prostych włosów. W zależności od mocy, na jaką ustawimy sprzęt, nasze efekty będą mniej lub bardziej widoczne. Jednak czas działa na niekorzyść.

Ciekawym sposobem na utrzymanie włosów prostych jest modelowanie ich małymi pasmami, ponieważ wraz z upływem czasu włosy niestety powracają do swojego naturalnego kształtu, dzieje się tak też wtedy, kiedy prostowane pasma są po prostu za grube.
Warto starać się również, by – w celu ochrony – nie przegrzewać włosów, od czasu do czasu je „schłodzić”. Co ciekawe – chodzi tutaj o kilkukrotne przeczesanie włosów grzebieniem. Jest to niezawodny sposób, który pozwoli również osiągnąć lepsze efekty.
Dzięki tym wskazówkom możemy liczyć na długotrwały efekt prostych włosów, z ograniczeniem skutków ubocznych prostowania.

Więcej na https://annastefanko.pl/modelowanie-wlosow/

Możesz również polubić…