Objawy ciążowe u mężczyzn – czy to możliwe?

Ciąża kobiety a reakcja partnera

Ciąża to czas, w którym przyszli rodzice są bardzo szczęśliwi, ale mają także wiele obaw i zmartwień. Typowe objawy ciąży to nudności, zachcianki, zmiany nastrojów. Co jednak w sytuacji, gdy mężczyzna odczuwa podobne objawy? Czy ciąża urojona u mężczyzn jest w ogóle możliwa? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

Mężczyzna odczuwający objawy ciążowe

Okazuje się, iż mężczyźni w czasie trwania ciąży swojej partnerki, mogą odczuwać objawy ciążowe. Często zdarzają się nudności, zachcianki, zwiększony apetyt. Dlaczego tak się dzieje? W tym czasie w organizmie faceta może spadać poziom testosteronu, przy jednoczesnym zwiększaniu się ilości hormonów żeńskich. Wówczas mężczyzna odczuwa objawy typowo ciążowe. Często dzieje się tak, gdy partnerów wiąże wyjątkowo silna więź a mężczyzna odczuwa silne emocje w związku z nadchodzącą wielkimi krokami nową rolą – ojca.
Na szczęście nie ma powodów do obaw. Tego typu sytuacje nie wymagają leczenia ani wizyty u lekarza. To jedynie powód do szczęścia, ponieważ partnerzy mogą wspólnie przeżywać ten szczególny czas. Jeśli jesteś przyszłym tatą i odczuwasz objawy ciążowe, możesz więc być spokojny i cieszyć się wyjątkowo silną więzią, która łączy Cię z partnerką. Organizm w ten sposób przygotowuje się do nowej roli, która jest jedną z najważniejszych w życiu. To po prostu hormony, których nie należy się obawiać.

Podsumowanie

Okazuje się, iż ciąża to naprawdę wyjątkowy czas nie tylko dla kobiety, ale także dla ojca dziecka. W niektórych przypadkach może dojść do tego, iż mężczyzna odczuwa objawy typowo ciążowe. Nie jest to jednak powód do niepokoju, a możliwość współodczuwania i wspólnego przeżywania tego wyjątkowego czasu. Z pewnością partnerów w tej sytuacji wiążą silne uczucia, które jeszcze bardziej umacniają związek. To na pewno pomoże Wam jeszcze lepiej przygotować się do pięknej, ale jednocześnie niełatwej roli dobrych rodziców.

 

Może Ci się również spodoba