Jak często kąpać psa?

Jednym z problemów właścicieli naszych czworonożnych przyjaciół jest kąpiel psa. Nie zawsze wiemy jak dokładnie to zrobić i jak często powtarzać taki zabieg pielęgnacyjny. Istotne jednak jest żeby już od szczeniaczka przyzwyczajać psa do tego typu czynności. Dzięki czemu z czasem nie będzie to stanowiło dla niego większego dyskomfortu i nie będzie się wyrywać.
Psa można wykąpać za każdym razem kiedy wytarza się w czymś o nieprzyjemnym zapachu, jednak bez takich sytuacji psa wystarczy wykąpać od 2 do 4 razy w roku.
Jednym z dużych błędów jakie popełniamy to niewyczesywanie psa przed kąpielą. Łatwiej rozczesać wszelkiego rodzaju kołtuny na włosach suchych niż mokrych. A kiedy sprawimy psu ból, może on już na zawsze skojarzyć kąpiel z czymś niemiłym. Warto zajrzeć na petportal.pl

Jednym z kluczowych czynności jakie powinniśmy wykonać aby przyzwyczaić psa do kąpieli to zapoznanie psa z wanną czy też innym miejscem gdzie będziemy myć naszego pupila oraz pokazać mu, że strumień wody to nic złego i nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia.
Zawsze należy pamiętać aby stosować preparaty, które są przeznaczone dla wrażliwej skóry naszych czworonogów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *